Kuźnia Zdrowia

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest najpopularniejszym masażem.

Stosuje się w nim techniki

głaskania,
rozcierania,
ugniatania,
oklepywania.

Ten masaż pomoże rozluźnić napięte mięśnie spowodowane, np. wielogodzinną pracą w jednej pozycji.

Poprawia krążenie oraz dotlenia tkanki zatem idealnie się sprawdzi w przypadku bólu mięśni i stawów wynikających z długotrwałej choroby.

W zależności od intensywności może być traktowany jako leczniczy, pobudzający lub nawet relaksacyjny.

Przeciwwskazania

 •  gorączka,
 • choroby skóry,
 • wady serca z niewydolnością krążenia,
 • miażdżyca tętnic,
 • ciąża (chyba, że lekarz prowadzący wyrazi zgodę),
 • ostre stany zapalne.

czas trwania:
plecy ok 30 min,
całościowy ok 90 min.

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską (inaczej próżniową) opiera się na zasysaniu tkanek podskórnych i skóry. Podciśnienie, które jest wywołane przez zassaną bańkę, tworzy przekrwienie w danym miejscu. Efektem tego mogą być czerwone ślady na skórze. Nie należy się nimi przejmować! To całkowicie normalna reakcja.

Masaż bańką próżniową pobudza  krążenie krwi i płynów ustrojowych. Pomaga usunąć zbędne produkty przemiany materii i toksyny. Przyśpiesza przemianę materii, a to pomaga zredukować tkankę tłuszczową.  

Ten masaż jest według mnie, doskonałą metodą działania antycellulitowego. Pomaga również osobom, które mają problemy  zaparciami oraz przynosi ulgę i ukojenie w przypadku różnych dolegliwości. 

Przeciwwskazania

 •  gorączka,
 • choroby skóry,
 • wady serca z niewydolnością krążenia,
 • miażdżyca tętnic,
 • ciąża (chyba, że lekarz prowadzący wyrazi zgodę),
 • żylaki.

Masaż kobido

Masaż kobido nazywany jest japońskim niechirurgicznym liftingiem twarzy lub po prostu liftingiem bez skalpela.

Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych technik masażu. W przeciwieństwie do większości masaży twarzy, nie działa jedynie na powierzchni skóry. Przez swoją złożoność i intensywność, również w głębszych warstwach, strukturach mięśni i powięzi.

Masaż charakteryzuje się głównie szybkością pracy rąk i palców. Składa się z około tysiąca ruchów: subtelnych, szybkich, intensywnych, zapewniając widoczną oraz długotrwałą poprawę wyglądu kondycji skóry twarzy, szyi i dekoltu.  Masaż kobido można dodatkowo połączyć z maseczkami dobranymi do potrzeb oraz z kinesiotapingiem twarzy i dekoltu.

Przeciwwskazania

 • przerwanie ciągłości naskórka,
 • stany zapalne skóry (zakaźne i alergiczne),
 • ostre stany zapalne organizmu (gorączka),
 • nieleczone wysokie nadciśnienie tętnicze,
 • ekstrakcja zęba, stany ropne, zapalne okołozębowe,
 • cera naczynkowa,
 • botoks (1 miesiąc od zabiegu),
 • kwas hialuronowy (2 miesiące od zabiegu),
 • nici liftingujące (6 miesięcy od zabiegu).

czas trwania ok 75 min

Masaż peloha

Masaż Peloha to unikatowa i holistyczna metoda relaksacyjna, która pochodzi z kultur tradycyjnych i łączy w sobie techniki masażu oraz elementy terapii energetycznej. Usługa masażu Peloha oferuje niezwykłe doświadczenie, które harmonizuje ciało, umysł i duszę, przywracając wewnętrzną równowagę.

Podczas sesji masażu Peloha wykorzystuję delikatne i zrównoważone ruchy, które pomagają uwolnić napięcie mięśniowe, stymulować krążenie krwi iwzmacniać system immunologiczny. Technika Peloha koncentruje się również na energetycznym aspekcie masażu, pomagając w odblokowaniu przepływu energii w ciele.

czas trwania ok 60 min

Kinesiotaping ciała i twarzy

Kinesiotaping często określany jako taping, jest metodą polegającą na przyklejaniu specjalnej elastycznej taśmy na powierzchnię ciała.

Stosuje się w bólach stawów, mięśni, ale również wspomagająco np. przy leczeniu obrzęków.

Ostatnio coraz bardziej popularny staje się kinesiotaping twarzy.

Stosuje się go najczęściej w połączeniu zmasażem kobido. Pomaga utrzymać efekty masażu, zmniejszać opuchlizny oraz zmarszczki. W przeciwieństwie do kinesiotapingu ciała, na twarz plastry stosowane są tylko na parę godzin.

Stawianie baniek

Bańki nie służą tylko do masażu.
Dawniej stosowane były głównie do zwalczania infekcji.

Metoda choć może wydawać się przestarzała, to do dzisiaj ma wielu zwolenników.

Kuracja bańkami zastosowana odpowiednio wcześnie bywa niekiedy bardziej skuteczna od farmakologicznej (np. antybiotykowej) i często ją zastępuje.

W schorzeniach wirusowych, z natury niewrażliwych na antybiotyki, daje nadspodziewanie dobre wyniki.
W tradycji europejskiej bańki wykorzystywane są jako skuteczna pomoc w przypadku ostrych i przewlekłych infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych oraz astmy oskrzelowej. Stawianie baniek próżniowych ma również wspaniałe efekty jeśli chodzi o  podnoszenie naszej odporności. 

Access Bars

Access Bars to innowacyjna technika oparta na delikatnym dotyku punktów na głowie, która pomaga redukować napięcia, stres oraz ograniczenia, które gromadzą się w naszym umyśle.


Podczas sesji Access Bars, delikatnie dotykam 32 punkty na głowie, które reprezentują różne aspekty życia takie jak:

kontrola,

kreatywność,

radość,

spokój,

komunikacja.

Dotknięcie tych punktów pozwala na uwolnienie blokad energetycznych oraz negatywnych wzorców myślowych, co sprzyja głębokiemu relaksowi i odblokowaniu potencjału.


Sesje Access Bars mogą przynieść wielorakie korzyści, od zwiększenia kreatywności, redukcji stresu, poprawy snu, aż po lepsze radzenie sobie z codziennymi wyzwaniami. Często doświadczane uczucie po sesji to odprężenie, klarowność umysłu oraz zwiększona świadomość.


Ta niezwykła technika pozwala na odblokowanie ograniczeń, otwierając drzwi do nowych możliwości i zmian. Access Bars jest idealny dla osób poszukujących wewnętrznej równowagi, chcących uwolnić napięcia oraz otworzyć się na nowe perspektywy życiowe.

czas trwania ok 60-90 min

FIZYKOTERAPIA

W gabinecie istnieje możliwość skorzystania z zabiegów z zakresu fizjoterapii.

Możesz wykonać poniższe zabiegi zabiegi:

 
 • laseroterapia to forma fizykoterapii, która wykorzystuje promieniowanie laserowe do leczenia różnych schorzeń. Jest to nieinwazyjna metoda, w której światło laserowe jest skierowane na obszar ciała, aby stymulować procesy naprawcze i zmniejszyć objawy bólowe;

 • magnetoterapia to metoda fizykoterapii wykorzystująca pole magnetyczne do leczenia różnych schorzeń i wspomagania procesów regeneracyjnych w organizmie;

 • ultradźwięki to forma terapii fizycznej wykorzystująca fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości do leczenia różnych schorzeń i dolegliwości. Jest to powszechnie stosowana metoda w fizykoterapii;

 • elektroterapia to gałąź fizykoterapii, która wykorzystuje prąd elektryczny do leczenia różnych schorzeń i dolegliwości. Jest to powszechnie stosowana metoda w fizjoterapii, która może być dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta;

 • lampa Sollux to urządzenie stosowane w terapii światłem. Jest to lampa, która emituje światło o określonych parametrach, takich jak długość fali i intensywność.
  Działa przeciwzapalnie i rozgrzewająco na tkanki.